Not logged in
Overview / Sorø / Vester Flakkebjerg / Skælskør købstad / Census / 1940
List of sublevels on census pages for Skælskør købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
123
Page size:
 44 items in 3 pages
Algade Open 0.00%21800.00%
Bülowsgade Open 0.00%2000.00%
Både i havnen Open 0.00%200.00%
Carl Medings Vej Open 0.00%14000.00%
Dyrehaven Open 0.00%1000.00%
Fiskerstræde Open 0.00%1200.00%
Frugtplantagen Open 0.00%600.00%
Gammelgade Open 0.00%4000.00%
Gammeltorv Open 0.00%3600.00%
Gasværksvej Open 0.00%2600.00%
Gigtsanatoriet Open 0.00%4600.00%
Harboes Vænge Open 0.00%1200.00%
Havnepladsen Open 0.00%800.00%
Heilmannsvej Open 0.00%9000.00%
Holmegård Open 0.00%200.00%
Hougårdsstræde Open 0.00%800.00%
Jernbanevej Open 0.00%2000.00%
Kobækvej Open 0.00%3000.00%
Lodshuset Open 0.00%400.00%
Lodshusvej Open 0.00%1600.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Skælskør købstad i 1940: