Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Sankt Annæ Øster Kvarter / Census / 1940
List of sublevels on census pages for Sankt Annæ Øster Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Amaliegade Lige nr. Open 0.00%32600.00%
Amaliegade Ulige nr. Open 0.00%27600.00%
Amalienborg Open 0.00%4900.00%
Bredgade Lige nr. Open 0.00%43200.00%
Bredgade Ulige nr. Open 0.00%55900.00%
Dronningens Tværgade Lige nr. Open 0.00%48100.00%
Dronningens Tværgade Ulige nr. Open 0.00%50100.00%
Fredericiagade Lige nr. Open 0.00%1,07200.00%
Fredericiagade Ulige nr. Open 0.00%1,24901.12%
Frederiksgade Open 0.00%53800.00%
Kvæsthusgade Open 0.00%6100.00%
Lille Strandstræde Open 0.00%42100.00%
Ny Toldbodgade Open 0.00%30400.00%
Palægade Open 0.00%11600.00%
Store Strandstræde Open 0.00%22900.00%
Toldbodsgade Open 0.00%35900.00%
Toldbodvej Open 0.00%18300.00%
Hvem boede i Sankt Annæ Øster Kvarter i 1940: