Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Købmager Kvarter / Census / 1940
List of sublevels on census pages for Købmager Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
12
Page size:
 24 items in 2 pages
Antonigade Open 0.00%11200.00%
Christian II's Allé Open 0.00%9400.00%
Christian II's Plads Open 0.00%5800.00%
Christian IX's Gade Open 0.00%17800.00%
Gammel Kalkbrænderi Vej Lige nr. 2 - Gammel Kalkbrænderi Vej Lige nr. 52 Open 0.00%76300.00%
Gammel Kalkbrænderi Vej Lige nr. 54 - Gammel Kalkbrænderi Vej Lige nr. 68 Open 0.00%27400.00%
Gammel Kalkbrænderi Vej Ulige nr. Open 0.00%38000.00%
Gammel Mønt Open 0.00%34100.00%
Gammel Vartov Vej Open 0.00%26900.00%
Gothersgade Lige nr. Open 0.00%66400.15%
Gothersgade Ulige nr. Open 0.00%1,12000.00%
Grønnegade Lige nr. Open 0.00%13900.00%
Grønnegade Ulige nr. Open 0.00%24400.00%
Hovedvagtsgade Open 0.00%4300.00%
Kristen Bernikows Gade Open 0.00%400.00%
Kronprinsensgade Open 0.00%10000.00%
Møntergade Open 0.00%29600.00%
Ny Adelgade Open 0.00%18100.00%
Ny Østergade Open 0.00%29800.00%
Pilestræde Lige nr. Open 0.00%29200.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Købmager Kvarter i 1940: