Not logged in
Overview / Randers / Støvring / Randers Købstad / Census / 1940
List of sublevels on census pages for Randers Købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
Page size:
 231 items in 12 pages
Adelgade Open 0.00%18200.00%
Apotekerstræde Open 0.00%3000.00%
Bakkegården Open 0.00%16800.00%
Baldersvej Open 0.00%1400.00%
Bellisvej Open 0.00%400.00%
Borgergade Open 0.00%2000.00%
Boulevardgården Open 0.00%14400.00%
Bredstrupsgade Open 0.00%12400.00%
Brødregade Open 0.00%11000.00%
Burchesgade Open 0.00%8600.00%
Bækkelundsvej Open 0.00%3800.00%
Bøgevej Open 0.00%200.00%
Carlsens Allé Open 0.00%2200.00%
Carolinegade Open 0.00%6400.00%
Carøesgade Open 0.00%800.00%
Chr. Hauns Allé Open 0.00%3400.00%
Christiansborgvej Open 0.00%10400.00%
Danmarksgade Lige nr. Open 0.00%23600.00%
Danmarksgade Ulige nr. Open 0.00%35600.00%
Dr. Lassens Gade Open 0.00%17000.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Randers Købstad i 1940: