Not logged in
Overview / Svendborg / Sallinge / Fåborg købstad / Census / 1930
List of sublevels on census pages for Fåborg købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
123
Page size:
 54 items in 3 pages
Adelgade Open 0.00%7331.37%
Assensvej Open 0.00%9100.00%
Banegårdspladsen Open 0.00%1500.00%
Bøjestræde Open 0.00%3900.00%
Christian den IX.s. Vej Open 0.00%4300.00%
Diverse Open 0.00%000.00%
Dosseringen Open 0.00%1900.00%
Feltensrist Open 0.00%3000.00%
Grønnegade, lige nr. Open 0.00%8700.00%
Grønnegade, ulige nr. Open 0.00%12500.00%
Havnegade Open 0.00%3500.00%
Havnen Open 0.00%500.00%
Holkegade Open 0.00%2300.00%
Holsten Carisius Gade Open 0.00%3100.00%
Hospitalsstræde Open 0.00%1900.00%
Jernbanepladsen Open 0.00%500.00%
Jomfrulågen Open 0.00%300.00%
Kalekovej Open 0.00%9900.00%
Kapellansstræde Open 0.00%3500.00%
Kildetoften Open 0.00%6500.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Fåborg købstad i 1930: