Not logged in
Overview / Svendborg / Sallinge / Fåborg købstad / Census / 1925
List of sublevels on census pages for Fåborg købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
12
Page size:
 38 items in 2 pages
Adelgade Open 0.00%8531.18%
Bøjestræde Open 0.00%4200.00%
Christian den IX`s. Vej Open 0.00%4300.00%
Dosseringen Open 0.00%1600.00%
Gasværksgade Open 0.00%2500.00%
Grønnegade Open 0.00%16800.00%
Havnegade Open 0.00%3400.00%
Havnen Open 0.00%400.00%
Holkegade Open 0.00%2200.00%
Holsten Carisiusgade Open 0.00%3100.00%
Hospitalsstræde Open 0.00%1900.00%
Kalckovej Open 0.00%12400.00%
Kapellansstræde Open 0.00%3100.00%
Kirkestræde Open 0.00%3700.00%
Klerkegade Open 0.00%1300.00%
Klostergade ulige nr. Open 0.00%20400.00%
Købstad liste Open 0.00%3600.00%
Nygade Open 0.00%7000.00%
Nørregade Open 0.00%10500.00%
Odensevej Open 0.00%13700.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Fåborg købstad i 1925: