Not logged in
Overview / Randers / Støvring / Randers Købstad / Census / 1925
List of sublevels on census pages for Randers Købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
Page size:
 189 items in 10 pages
Købstadliste Open 0.00%8000.00%
Ladegårdsgade Open 0.00%9400.00%
Laksegade Open 0.00%3100.00%
Lene Bredalsgade Open 0.00%1600.00%
Lille Kirkestræde Open 0.00%1000.00%
Lille Rosengård Open 0.00%1600.00%
Lille Voldgade Open 0.00%5000.00%
Lorentsgade Open 0.00%2000.00%
Løvstræde Open 0.00%1800.00%
Madam Brøndbergsallé Open 0.00%700.00%
Mariagergade Open 0.00%1300.00%
Mariagervej, lige nr. 16 - 56 Open 0.00%12200.00%
Mariagervej, lige nr. 16 – 56 Open 0.00%12200.00%
Mariagervej, ulige nr. 7 - 57 Open 0.00%7800.00%
Mariagervej, ulige nr. 7 – 57 Open 0.00%7800.00%
Marielundsgade Open 0.00%1800.00%
Marienborgvej Open 0.00%2600.00%
Markedsgade Open 0.00%8600.00%
Markedspladsen Open 0.00%1600.00%
Meisnersgade Open 0.00%1400.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Randers Købstad i 1925: