Not logged in
Overview / Skanderborg / Nim / Horsens købstad / Census / 1921
List of sublevels on census pages for Horsens købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
Page size:
 140 items in 7 pages
Aaboulevarden, lige nr. 2 – 108 Open 0.00%12300.00%
Aaboulevarden, ulige nr. 1 – 129 Open 0.00%9700.00%
Absalonsgade Open 0.00%1500.00%
Adelgade Open 0.00%1900.00%
Akacievej Open 0.00%300.00%
Allégade, lige nr. 2 – 46 Open 0.00%4500.00%
Allégade, ulige nr. 1 – 75 Open 0.00%7500.00%
Amaliegade Open 0.00%9300.00%
Badstuegyde Open 0.00%2100.00%
Beringsgade Open 0.00%2500.00%
Birkevej Open 0.00%600.00%
Bjerrevej Open 0.00%3800.00%
Borgergade Open 0.00%8400.00%
Bülowsgade Open 0.00%20150.00%
Bøghsgade Open 0.00%1300.00%
Carl Johansgade Open 0.00%1300.00%
Christiansholmsgade Open 0.00%1200.00%
Danasvej Open 0.00%1000.00%
Danmarksgade Open 0.00%3000.00%
Emil Bojsensgade lige nr. Open 0.00%9800.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Horsens købstad i 1921: