Not logged in
Overview / Svendborg / Sallinge / Fåborg købstad / Census / 1921
List of sublevels on census pages for Fåborg købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
123
Page size:
 41 items in 3 pages
Adelgade Open 0.00%6010.00%
Bøjestræde Open 0.00%2500.00%
Christian den IX`s. Vej Open 0.00%3600.00%
Diverse Open 0.00%700.00%
Dosseringen Open 0.00%1200.00%
Grønnegade, lige nr. Open 0.00%5200.00%
Grønnegade, ulige nr. Open 0.00%7100.00%
Havnen Open 0.00%2140.00%
Holkegade Open 0.00%1600.00%
Holsten Carisiusgade Open 0.00%2100.00%
Hospitalsstræde Open 0.00%1500.00%
Kalkovej Open 0.00%8800.00%
Kapellansstræde Open 0.00%2100.00%
Kirkestræde Open 0.00%2900.00%
Klerkegade Open 0.00%1000.00%
Klostergade lige nr. Open 0.00%10600.00%
Købstad liste Open 0.00%2800.00%
Mellemgade Open 0.00%2900.00%
Nygade Open 0.00%5600.00%
Nørregade Open 0.00%6000.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Fåborg købstad i 1921: