Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Strand Kvarter / Census / 1921
List of sublevels on census pages for Strand Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Børsen Open 0.00%300.00%
Børsgade Open 0.00%300.00%
Christiansborg Open 0.00%800.00%
Gammel Strand Open 0.00%3300.00%
Hyskenstræde Open 0.00%2800.00%
Kristiansgade Open 0.00%1900.00%
Læderstræde Open 0.00%3600.00%
Naboløs Open 0.00%1200.00%
Skibe i Havnen Open 0.00%17300.00%
Slotsholmsgade Open 0.00%1700.00%
Tøjhusgade Open 0.00%1500.00%
Hvem boede i Strand Kvarter i 1921: