Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Nørre Kvarter / Census / 1921
List of sublevels on census pages for Nørre Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
12
Page size:
 36 items in 2 pages
Ahlefeldtsgade Open 0.00%4800.00%
Andersensgade, H.C. Open 0.00%6940.00%
Bartholinsallé Open 0.00%3300.00%
Gammeltoftsgade Open 0.00%4900.00%
Jarmers Plads Open 0.00%300.00%
Larsbjørnsstræde Open 0.00%5700.00%
Larslejstræde Open 0.00%4000.00%
Linnésgade Open 0.00%7700.00%
Nansensgade, lige nr. Open 0.00%169200.59%
Nansensgade, ulige nr. Open 0.00%17330.00%
Nørre Farimagsgade, lige nr. Open 0.00%8400.00%
Nørre Farimagsgade, ulige nr. Open 0.00%13900.00%
Nørre Søgade Open 0.00%13900.00%
Nørregade, lige nr. Open 0.00%4300.00%
Nørregade, ulige nr. Open 0.00%5300.00%
Nørrevoldgade, lige nr. Open 0.00%11630.00%
Nørrevoldgade, ulige nr. Open 0.00%5100.00%
Ole Suhrsgade Open 0.00%9100.00%
Raadhuspladsen Open 0.00%4500.00%
Rømersgade Open 0.00%8900.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Nørre Kvarter i 1921: