Not logged in
Overview / Svendborg / Sallinge / Fåborg købstad / Census / 1916
List of sublevels on census pages for Fåborg købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
123
Page size:
 43 items in 3 pages
Adelgade Open 0.00%8500.00%
Bøjestræde Open 0.00%3700.00%
Christian den IX’s Vej Open 0.00%3400.00%
Dosseringen Open 0.00%1606.25%
Gasværksgade Open 0.00%2800.00%
Grønnegade, lige nr. 2 – 50 Open 0.00%6600.00%
Grønnegade, ulige nr. 1 – 65 Open 0.00%10300.00%
Havnegade Open 0.00%2500.00%
Holkegade Open 0.00%2200.00%
Holsten Carisiusgade Open 0.00%2200.00%
Hospitalsstræde Open 0.00%2100.00%
Kalekovej Open 0.00%11400.00%
Kapellanstræde Open 0.00%3100.00%
Kirkestræde Open 0.00%3400.00%
Klerkegade Open 0.00%1300.00%
Klostergade, lige nr. 2 – 34 Open 0.00%5200.00%
Klostergade, ulige nr. 1 – 69 Open 0.00%10700.00%
Købstadliste (Fåborg købstad) Open 0.00%3600.00%
Mellemgade Open 0.00%3400.00%
Nygade Open 0.00%7300.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Fåborg købstad i 1916: