Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Strand Kvarter / Census / 1916
List of sublevels on census pages for Strand Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Amagertorv Open 0.00%15400.00%
Børsgade Open 0.00%1400.00%
Christiansborg Slot Open 0.00%1900.00%
Christiansgade Open 0.00%3600.00%
Gammelstrand Open 0.00%8000.00%
Hyskenstræde Open 0.00%6400.00%
Læderstræde Open 0.00%9900.00%
Naboløs Open 0.00%2900.00%
Slotsholmsgade Open 0.00%3900.00%
Thorvaldsens Museum Open 0.00%500.00%
Tøjhusgade Open 0.00%3600.00%
Hvem boede i Strand Kvarter i 1916: