Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Købmager Kvarter / Census / 1916
List of sublevels on census pages for Købmager Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Antonigade Open 0.00%3400.00%
Christian den IX.s Gade Open 0.00%5700.00%
Citygade Open 0.00%1800.00%
Gammelmønt Open 0.00%10900.00%
Gothersgade Open 0.00%61800.00%
Grønnegade Open 0.00%13700.00%
Hovedvagtsgade Open 0.00%3400.00%
Kristen Bernikows Gade Open 0.00%500.00%
Kronprinsensgade Open 0.00%7200.00%
Møntergade Open 0.00%10000.00%
Ny Adelgade Open 0.00%6600.00%
Ny Østergade Open 0.00%7900.00%
Pilestræde Open 0.00%41400.00%
Silkegade Open 0.00%4000.00%
Store Regnegade Open 0.00%5700.00%
Sværtegade Open 0.00%4300.00%
Hvem boede i Købmager Kvarter i 1916: