Not logged in
Overview / Vejle / Elbo / Fredericia købstad / Census / 1911
List of sublevels on census pages for Fredericia købstad
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
123
Page size:
 52 items in 3 pages
Akseltorvet Open 0.00%1600.00%
Bjergegade, lige nr. Open 0.00%12700.00%
Bjergegade, ulige nr. Open 0.00%10000.00%
Bülowsvej Open 0.00%1900.00%
Dalegade, lige nr. Open 0.00%7700.00%
Dalegade, ulige nr. Open 0.00%14500.00%
Dampfærgehavnen (Vagtlokalet) Open 0.00%400.00%
Danmarksgade, lige nr. Open 0.00%9403.19%
Danmarksgade, ulige nr. Open 0.00%13300.00%
Danmarksstræde, lige nr. Open 0.00%5800.00%
Danmarksstræde, ulige nr. Open 0.00%6700.00%
Dronningensgade, lige nr. Open 0.00%12200.00%
Dronningensgade, ulige nr. Open 0.00%13500.00%
Egeskovvej Open 0.00%400.00%
Egumvej Open 0.00%5540.00%
Fyensgade Open 0.00%8200.00%
Gothersgade, lige nr. Open 0.00%7600.00%
Gothersgade, ulige nr. Open 0.00%9400.00%
Havnen Open 0.00%700.00%
Hovedvagtsbygningen Open 0.00%400.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Fredericia købstad i 1911: