Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Amagerbro Kvarter / Census / 1911
List of sublevels on census pages for Amagerbro Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Amager Boulevard, lige nr. Open 0.00%2900.00%
Amager Fælledvej Open 0.00%1000.00%
Amagerbrogade, lige nr. Open 0.00%25300.00%
Amagerbrogade, ulige nr. Open 0.00%33200.00%
Artillerivej Open 0.00%7600.00%
Egilsgade, lige nr. Open 0.00%9300.00%
Egilsgade, ulige nr. Open 0.00%6000.00%
Gunløgsgade Open 0.00%3800.00%
Isafjordsgade Open 0.00%2400.00%
Islands Brygge Open 0.00%6600.00%
Kløvermarksvej Open 0.00%2900.00%
Leifsgade Open 0.00%900.00%
Njalsgade Open 0.00%7500.00%
Reykjaviksgade Open 0.00%2100.00%
Sundholmsvej Open 0.00%13910.00%
Svinget Open 0.00%2100.00%
Thorshavngade Open 0.00%6100.00%
Vestmannagade Open 0.00%2600.00%
Hvem boede i Amagerbro Kvarter i 1911: