Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Strand Kvarter / Census / 1911
List of sublevels on census pages for Strand Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Børsgade Open 0.00%121283.33%
Christiansborg Slot Open 0.00%92333.33%
Christiansgade Open 0.00%2000.00%
Gammel Strand Open 0.00%4900.00%
Hyskenstræde Open 0.00%3500.00%
Læderstræde Open 0.00%6800.00%
Naboløs Open 0.00%1600.00%
Skibe i Havnen Open 0.00%1000.00%
Slotsholmsgade Open 0.00%3100.00%
Thorvaldsens Museum Open 0.00%400.00%
Tøjhusgade Open 0.00%2500.00%
Hvem boede i Strand Kvarter i 1911: