Not logged in
Overview / Odense / Odense / Odense Købstad parish / Census / 1911
List of sublevels on census pages for Odense Købstad parish
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
Page size:
 184 items in 10 pages
Aalykkegade Open 0.00%4600.00%
Absalonsgade Open 0.00%10300.00%
Adamsgade, lige nr. Open 0.00%7900.00%
Adamsgade, ulige nr. Open 0.00%6700.00%
Adelgade Open 0.00%1600.00%
Albanigade, lige nr. Open 0.00%7900.00%
Albanigade, ulige nr. Open 0.00%14200.00%
Albanitorv Open 0.00%4600.00%
Alexandragade Open 0.00%3900.00%
Allègade, lige nr. Open 0.00%12100.00%
Allègade, ulige nr. Open 0.00%10100.00%
Allerupsgade Open 0.00%2100.00%
Asylgade Open 0.00%1600.00%
Bangs Boder Open 0.00%7200.00%
Benediktsgade Open 0.00%9100.00%
Bjerggade Open 0.00%6100.00%
Bolbro-Engvej Open 0.00%5000.00%
Bolbrogade Open 0.00%5500.00%
Bredstedgade Open 0.00%1600.00%
Brogade Open 0.00%1300.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Odense Købstad parish i 1911: