Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Snarens Kvarter / Census / 1895
List of sublevels on census pages for Snarens Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Badstuestræde Open 0.00%4811435.42%
Brolæggerstræde Open 0.00%3100.00%
Frederiksholms Kanal Open 0.00%3700.00%
Knabrostræde Open 0.00%5000.00%
Kompagnistræde Open 0.00%8700.00%
Magstræde Open 0.00%3800.00%
Nybrogade Open 0.00%3100.00%
Nygade Open 0.00%22018.18%
Nygade Open 0.00%6200.00%
Nytorv Open 0.00%3306.06%
Rådhusstræde Open 0.00%3400.00%
Skoubogade Open 0.00%1000.00%
Snaregade Open 0.00%2100.00%
Vimmelskaftet Open 0.00%4200.00%
Hvem boede i Snarens Kvarter i 1895: