Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Strand Kvarter / Census / 1890
List of sublevels on census pages for Strand Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Børsgade Open 0.00%2618576.92%
Christiansborg Slot Open 0.00%1489100.00%
Gammelstrand Open 0.00%4117068.29%
Hyskenstræde Open 0.00%416968.29%
Kristiansgade Open 0.00%719100.00%
Læderstræde Open 0.00%6913633.33%
Naboløs Open 0.00%195373.68%
Slotsholmsgade Open 0.00%32142100.00%
Thorvaldsens Museum Open 0.00%44100.00%
Tøjhusgade Open 0.00%31108100.00%
Hvem boede i Strand Kvarter i 1890: