Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Købmager Kvarter / Census / 1890
List of sublevels on census pages for Købmager Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
12
Page size:
 24 items in 2 pages
Antoniestræde Open 0.00%50158.00%
Didrik Badskærs Gang Open 0.00%131630.77%
Gammelmønt Open 0.00%114647.89%
Gothersgade lige nr. Open 0.00%10419231.73%
Gothersgade ulige nr. Open 0.00%239365.02%
Grønnegade Open 0.00%1226318.03%
Grønnegade, Bag Open 0.00%30100.00%
Hovedvagtsgade Open 0.00%18038.89%
Kristen Bernikows Gade Open 0.00%5300.00%
Kronprinsensgade Open 0.00%4500.00%
Købmagergade lige nr. Open 0.00%8610069.77%
Købmagergade ulige nr. Open 0.00%11215450.00%
Møntergade Open 0.00%14400.00%
Ny Adelgade Open 0.00%3600.00%
Ny Østergade Open 0.00%2600.00%
Pilestræde lige nr. Open 0.00%18626518.82%
Pilestræde ulige nr. Open 0.00%113289.73%
Pistolstræde Open 0.00%300.00%
Regnegade, Lille Open 0.00%3400.00%
Regnegade, Store Open 0.00%7400.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Købmager Kvarter i 1890: