Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Vester Kvarter / Census / 1870
List of sublevels on census pages for Vester Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
12
Page size:
 22 items in 2 pages
Bryghusgade Open 0.00%600.00%
Farvergade Open 0.00%11003.64%
Frederiksberggade Open 0.00%8100.00%
Gåsegade Open 0.00%600.00%
Halmtorvet Open 0.00%4600.00%
Hestemøllestræde Open 0.00%1100.00%
Istedgade Open 0.00%4100.00%
Istedgade, lille Open 0.00%600.00%
Kattesund Open 0.00%2900.00%
Lavendelstræde Open 0.00%4800.00%
Løngangstræde Open 0.00%5900.00%
Mikkel Bryggersgade Open 0.00%4500.00%
Ny Kongensgade Open 0.00%3700.00%
Ny Vestergade Open 0.00%3100.00%
Stormgade Open 0.00%7000.00%
Tømmerpladsvej Open 0.00%700.00%
Vandkunsten Open 0.00%3100.00%
Vesterbrogade, lige nr. Open 0.00%22600.00%
Vesterbrogade, ulige nr. Open 0.00%22200.00%
Vestergade Open 0.00%8500.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Vester Kvarter i 1870: