Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Strand Kvarter / Census / 1870
List of sublevels on census pages for Strand Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Børsen Open 0.00%400.00%
Børsgade Open 0.00%2700.00%
Christiansborg Slot Open 0.00%1100.00%
Christiansgade Open 0.00%900.00%
Gammel Strand Open 0.00%4300.00%
Hyskenstræde Open 0.00%3300.00%
Læderstræde Open 0.00%3700.00%
Slotsholmsgade Open 0.00%2100.00%
Thorvaldsens Museum Open 0.00%400.00%
Tøjhusgade Open 0.00%1900.00%
Hvem boede i Strand Kvarter i 1870: