Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Sankt Annæ Øster Kvarter / Census / 1870
List of sublevels on census pages for Sankt Annæ Øster Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Amaliegade Open 0.00%17040.00%
Amalienborg Open 0.00%1500.00%
Dronningens Tværgade Open 0.00%14801.35%
Fredericiagade Open 0.00%10200.00%
Frederiksgade Open 0.00%400.00%
Kongensgade store: se bd.25 (efter Kongens Nytorv) Open 0.00%100.00%
Kongensgade,store Open 0.00%34500.58%
Kvæsthusgade Open 0.00%1600.00%
Ny Toldbodgade Open 0.00%600.00%
Skt. Annæ Plads Open 0.00%7000.00%
Strandstræde, lille Open 0.00%5500.00%
Strandstræde, store Open 0.00%6800.00%
Toldbodgade Open 0.00%6000.00%
Toldbodvej Open 0.00%6100.00%
Hvem boede i Sankt Annæ Øster Kvarter i 1870: