Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Nørre Kvarter / Census / 1870
List of sublevels on census pages for Nørre Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Larsbjørnsstræde Open 0.00%7600.00%
Larslejstræde Open 0.00%3600.00%
Nørregade Open 0.00%15200.00%
Nørrevoldgade Open 0.00%16700.00%
Skt.Pederstræde Open 0.00%147250.68%
Studiestræde Open 0.00%148250.68%
Teglgårdsstræde Open 0.00%6500.00%
Vestervoldgade Open 0.00%10700.00%
Hvem boede i Nørre Kvarter i 1870: