Not logged in
Overview / Århus / Hasle / Århus Købstad parish / Census / 1855
List of sublevels on census pages for Århus Købstad parish
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
Page size:
 62 items in 4 pages
Badstuegade Open 0.00%80180.00%
Bispegyde Open 0.00%400.00%
Blegdammen ved Vesterport Open 0.00%400.00%
Domkirkegården Open 0.00%2000.00%
Dynkarken Open 0.00%400.00%
Dynkarken II Open 0.00%9200.00%
Fiskergade Open 0.00%336100.30%
Fiskergyde Open 0.00%2400.00%
Fredensgade Open 0.00%6800.00%
Frederiksgade Open 0.00%32500.00%
Frue Kirkerist Open 0.00%2000.00%
Fægyde Open 0.00%3100.00%
Garvergyde Open 0.00%5200.00%
Graven Open 0.00%9200.00%
Grønland Open 0.00%1200.00%
Grønland II Open 0.00%6400.00%
Grønnegade Open 0.00%7700.00%
Guldsmedegade Open 0.00%4610.00%
Immervad Open 0.00%3200.00%
Indholdsfortegnelse Open 0.00%200.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Århus Købstad parish i 1855: