Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Strand Kvarter / Census / 1855
List of sublevels on census pages for Strand Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Bag Børsen Open 0.00%4600.00%
Christiansborg Slot med tilbygninger Open 0.00%400.00%
Frederiksholms Kanal Open 0.00%500.00%
Gammel Amagertorv Open 0.00%6500.00%
Gammel Strand Open 0.00%3300.00%
Gammel Strand Open 0.00%6100.00%
Gammel Strand II Open 0.00%400.00%
Hyskenstræde Open 0.00%1100.00%
Indholdsfortegnelse Open 0.00%200.00%
Læderstræde Open 0.00%5300.00%
Naboløs Open 0.00%700.00%
Nye Børs Open 0.00%3800.00%
Staldmestergården ved Christiansborg Open 0.00%400.00%
Hvem boede i Strand Kvarter i 1855: