Not logged in
Overview / København / København (Staden) / Nørre Kvarter / Census / 1855
List of sublevels on census pages for Nørre Kvarter
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
Gammeltorv Open 0.00%2400.00%
Indholdsfortegnelse Open 0.00%200.00%
Larslejsstræde Open 0.00%7400.00%
Lille Larsbjørnstræde Open 0.00%2800.00%
Nørregade Open 0.00%11500.00%
Nørrevold Open 0.00%9300.00%
På Volden Open 0.00%1700.00%
Sankt Peder Stræde Open 0.00%20600.00%
Store Larsbjørnstræde Open 0.00%5100.00%
Studiestræde Open 0.00%21000.00%
Teglgårdsstræde Open 0.00%7000.00%
Vestergade Open 0.00%6410.00%
Vestervold Open 0.00%6100.00%
Hvem boede i Nørre Kvarter i 1855: