Not logged in
Overview / Odense / Odense / Odense Købstad parish / Census / 1855
List of sublevels on census pages for Odense Købstad parish
  Source nNameStatusMappedNo. pagesRecorded namesCompleted
       
Page size:
 95 items in 5 pages
Adelstræde Open 0.00%243070.83%
Asylgade Open 0.00%104970.00%
Bangs Boder Open 0.00%8700.00%
Bispegården Open 0.00%42075.00%
Blæsenborg Open 0.00%214166.67%
Boelsted i Ejby Open 0.00%3266.67%
Dansestræde Open 0.00%2300.00%
Fiskertorvet Open 0.00%900.00%
Flakhaven Open 0.00%1300.00%
Frue Præstestræde Open 0.00%800.00%
Gamle Møllegård Open 0.00%300.00%
Gravene Open 0.00%4500.00%
Gravene eller Dansestræde Open 0.00%800.00%
Grønland og Hans Jensens Stræde Open 0.00%1200.00%
Grønnegade Open 0.00%9300.00%
Gråbrødre Plads Open 0.00%900.00%
Gummeskær Open 0.00%600.00%
Hanebækshusene Open 0.00%1000.00%
Hans Jensens Stræde Open 0.00%10300.00%
Heden Open 0.00%1800.00%
  • NoFilter
  • Contains
  • DoesNotContain
  • StartsWith
  • EndsWith
  • EqualTo
  • NotEqualTo
  • GreaterThan
  • LessThan
  • GreaterThanOrEqualTo
  • LessThanOrEqualTo
  • Between
  • NotBetween
  • IsEmpty
  • NotIsEmpty
  • IsNull
  • NotIsNull
  • Custom
Hvem boede i Odense Købstad parish i 1855: